Розбудова Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА в Києві

Центр психосоціальної реабілітації Національного університету “Києво-Могилянська академія” відкрив свої двері 17 грудня 2015 року, і був створений за допомоги Мальтійської Міжнародної Служби  (при підтримці Німецької Гуманітарної допомоги), ІT-компанії «Інфопульс-Україна» та Київської міської державної адміністрації.

Мета Центру надавати допомогу людям, котрі постраждали внаслідок військової агресії РФ. Це переселенці, учасники АТО, члени сімей учасників АТО, жителі районів, де тривали бойові дії, в тому числі діти.

Завдяки допомозі компанії ТОВ  «Інфопульс-Україна»  був здійснений ремонт усіх приміщень Центру.  

Відкриваючи Центр, президент НаУКМА Андрій Мелешевич сказав: «Сьогодні дуже неоординарна подія не лише в житті нашого університету, а й у житті Києва. Ми відкриваємо Центр, спрямований на допомогу постраждалим від агресії на Сході. Чому ми це робимо? До сьогодні Україна не знала таких трагедій, як війна, не брала участі у військових конфліктах. І для військових, і для суспільства в цілому це новий виклик. Могилянка завжди активно працювала і буде працювати задля України. Ми дуже вболіваємо за те, що відбувається в країні, і намагаємося допомогти. Створення Центру  це відгук Могилянки на ті проблеми, з якими зіткнулася Україна».

Мер Києва Віталій Кличко, присутній на церемонії відкриття Центру, підкреслив: «Ми щиро раді тому, що сьогодні столиця має професійний Центр надання психотерапевтичної допомоги. З квітня 2015 року спільно з Могилянкою столичні соціальні працівники розпочали реалізовувати пілотний проект з надання реабілітаційних послуг демобілізованим учасникам АТО та переселенцям. А сьогодні Центр отримав окреме приміщення, що завдяки зусиллям НаУКМА, благодійників та спонсорів облаштоване відповідно до сучасних стандартів міжнародного досвіду. На жаль, військовий конфлікт на Сході триває. Ми повинні не лише шанувати загиблих, а й піклуватися про тих, хто повертається з війни і потребує допомоги».

Заступник міністра освіти та науки Андрій Гевко наголосив на значенні Центру для всієї України: «Функції, які взяла на себе Києво-Могилянська академія у цьому проекті, надзвичайно важливі для країни. Ситуація з адаптацією дітей, постраждалих від військових дій на  Сході, є критичною. Наша країна вперше стикається з такою проблемою, і дуже добре, що Могилянка на це реагує.  Тут уже пройшли навчання близько 400 психологів та педагогів. Той досвід, який вже накопичений Центром, потребує поширення. Тим часом, МОН розглядає ще один напрям роботи з військовими залучення їх до патріотичної роботи у школах

Про роботу та структуру Центру розповіла його керівниця Ірина Шведюк: «Команда Центру  це міжнародні експерти, психологи та психотерапевти з багаторічним стажем, викладачі  НаУКМА, молоді юристи та соціальні працівники. Ми вже багато зробили, багато справ ще попереду. До нас може звернутися будь-яка людина, котра потребує допомоги, поради, підтримки. Центр не просто високофахова організація; ми намагалися зробити його затишним і зручним. І дуже приємно, що багато людей вже дякують нам за допомогу».

Мальтійська служба допомоги — одна з організацій, які дуже сприяли створенню та становленню Центру. Її представник Павло Тітко сказав: «Дуже важливо, що ми відкриваємо сьогодні не «порожні стіни», а живий, діючий, результативний Центр, де тисячі людей вже отримали фахову допомогу. Скільки таких людей у країні ніхто не знає, оскільки ніхто не досліджував цю проблему у суспільстві. Центр має бути моделлю, зразком для всієї України. Наші колеги з Мальтійської служби допомоги створювали такі центри в Іраку, Сирії. Їх досвід допоміг організувати такий центр в Україні. Особливо хочу подякувати Києво-Могилянській академії: університет це хороший фундамент, на якому можна будувати і розбудовувати всю структуру Центру. І, звичайно, його робота потребує системності, яка неможлива без допомоги держави, зокрема, КМДА».

Центр психосоціальної реабілітації   невід’ємна складова НаУКМА.

У структурі Центру працюють психологи, психотерапевти, які створюють єдину команду. Діяльність Центру відповідає світовим стандартам та базується на ефективних практиках, зокрема досвіді Ізраїльської коаліції травми, стандартах ВООЗ та ЮНІСЕФ.

Центр є важливою частиною системи психосоціальної допомоги м. Києва. Центр співпрацює з Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та іншими міськими структурами.

17 липня 2016 р. у Чикаго відбувся благодійний концерт на підтримку центрів психосоціальної реабілітації НаУКМА Києва та Слов’янська. 

На великій сцені клубу City Winnery відбувся концерт відомого рок-музиканта, улюбленця української публіки Олега Скрипки та неперевершеної американської соул і блюз співачки Лінн Джордан разом з її гуртом “The Shivers”.

Благодійний концерт був організований Києво-Могилянською Фундацією в Америці.  

партнери

Записатися на консультацію