Турбота про себе починається тут.
Стань учасником дослідження CHANGE – нової програми психологічної допомоги.
ЩО ЦЕ ЗА ПРОГРАМА ТА В ЧОМУ ЇЇ ОСОБЛИВІСТЬ?
CHANGE – це нова програма психологічної допомоги, розроблена науковцями Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини. Вона призначена допомогти людям покращити своє психологічне самопочуття, знайти рішення проблем та зменшити вживання алкоголю.
Нова методика об’єднує компоненти, що вже довели свою ефективність у вирішенні проблем зі вживанням алкоголю та компоненти програми Всесвітньої організації охорони здоров’я “Управління проблемами Плюс (УП+)” для роботи з дорослими, які переживають стрес.
ДЛЯ ЧОГО ПРОВОДИТЬСЯ ЦЕ ДОСЛІДЖЕННЯ?
Наша мета — впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки ще не виникла залежність. Це дозволить попередити розвиток залежності у майбутньому.
У світовій науковій практиці будь-яка нова методика проходить етап дослідження, перш ніж її почнуть повноцінно використовувати. Програма CHANGE — не виняток. Тож твоя участь у дослідженні допоможе нам покращити програму та вивчити її вплив, щоб надалі допомагати людям у схожій ситуації.
ЯК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ДОСЛІДЖЕННЯ?
У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків з різних регіонів України. Внаслідок випадкового розподілу буде утворено дві групи: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проєкту проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.
ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ УЧАСТЬ У ДОСЛІДЖЕННІ?
1. Зустріч з асистентом дослідження та проходження початкового опитування
На цьому етапі ми визначаємо, чи буде програма корисною для тебе. Якщо результати опитування покажуть, що програма тобі не підходить – ми надамо контакти інших організацій, які зможуть допомогти.
2. Розподіл до групи
Учасників дослідження розподілять по двох групах. Цей процес відбувається випадковим чином, і результат розподілу не може бути зміненим.
Якщо за результатом випадкового розподілу ти потрапиш до першої групи:
– Відвідуватимеш індивідуальні психологічні сесії за новою методикою онлайн або телефоном. Усього передбачено 6 сесій.
– Візьмеш участь у трьох опитуваннях від дослідників програми.
Якщо за результатом випадкового розподілу ти потрапиш до другої групи:
– Візьмеш участь у трьох опитуваннях від дослідників програми,
– Отримаєш рекомендації щодо зменшення стресу та вживання алкоголю від науковців проєкту.
Усі послуги у межах дослідження надаватимуться учасникам безкоштовно. За тобою зберігається право не відповідати на будь-які з питань або відмовитися від участі на будь-якому етапі.
ПРОГРАМА МОЖЕ БУТИ КОРИСНОЮ ДЛЯ ТЕБЕ, ЯКЩО ТИ:
– Чоловік 18+ років,
– Відчуваєш стрес (головні болі, безсоння, хвилювання за себе чи інших, тощо),
– Час від часу вживаєш алкоголь, аби зняти напругу (1-3 рази на тиждень),
– Проживаєш в Україні.
ПЕРЕВАГИ ТА КОРИСТЬ ВІД УЧАСТІ
– Віддалений формат (онлайн чи по телефону),
– Коротка сесія щодо зменшення вживання алкоголю та подолання стресу від асистента дослідження,
– Безкоштовна психологічна підтримка (до 6-ти консультацій, 60-90 хв) за умови потрапляння в групу, яка працює із консультантом,
– Заохочення за участь в опитуваннях (250 грн за кожне опитування, усього 2-3 опитування протягом 3-х місяців), – Суспільна значущість. Очікується, що за умови ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.
БЕЗПЕКА ТА КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ
Будь певен, з нами твої персональні дані у безпеці. Проєкт CHANGE жодним чином не пов’язаний з діяльністю українського уряду, ми не передаємо персональні дані жодним приватним чи державним установам.
ФІНАНСУВАННЯ ПРОЄКТУ
Проєкт CHANGE фінансується партнерством Національного інституту досліджень у галузі здоров’я (NIHR) та Фонду “Welcome Trust”.