Взаємодія організацій різних типів щодо кризового менеджменту та превенції суїциду (дослідження)

Проведено дослідження мережевої взаємодії організацій різних типів та сфер діяльності Ірпінської та Покровської громад, представники яких взяли участь у навчальній програмі проєкту з кризового менеджменту та превенції суїциду у межах проєкту «UKR-18/0016 Співпраця у сфері охорони здоров’я з Україною» Національного університету «Києво-Могилянська академія» спільно з Регіональним Центром протидії насильству, травмі та суїциду (RVTS East) та Університетською клінікою Акерсхус (Ahus) (Норвегія) у 2020-2021 роках.

Змішаний метод до збору даних дозволив отримати корисні дані для опису існуючих соціальних зв’язків у громадах та виявити ключові відмінності у двох досліджуваних громадах, які можуть бути використані при розробці майбутніх програм. Громади з налагодженими центрами ПЗПСП (Покровськ) продемонстрували кращу згуртованість громади, що може відігравати важливу роль у впровадженні програм у сфері психічного здоров’я та першочерговому реагуванні на кризові ситуації. Освітній сектор та практики налагодження співпраці, які використовують освітні організації, можуть бути гарним прикладом для інших секторів, які хочуть посилити свої зв’язки в громаді. Ці організації сприймаються як більш активні та більш зв’язані, ніж інші. Відсутність контактів та базової інформації про основних акторів у громаді є основним бар’єром у розвитку згуртованої громади. Неурядовий сектор має потенціал для посилення зв’язків з організаціями громади, але має подолати певні бар’єри, такі як недовіра до чесності та професіоналізму неурядових організацій, пасивність, брак знань про інші організації та їхню діяльність, брак фінансування та політичного впливу. Це потребує більшої допомоги та розбудови потенціалу, щоб збалансувати існуючий брак ресурсів та політичного впливу порівняно з державним сектором.

За результатами дослідження, участь у навчальних програмах проєкту з превенції суїциду та кризового менеджменту посилила співпрацю у громадах Покровська та Ірпеня. Представники  організацій першого реагування мали змогу отримати нові знання з первинного реагування у кризах та налагодити співпрацю між собою. Тренінг сприяв посиленню екстреного реагування на рівні громади та залученню організації з різних секторів до заходів з реагування на надзвичайні ситуації.

Ознайомтеся з повним звітом щодо проведеного дослідження:

партнери

Записатися на консультацію