Взаимодействие организаций разных типов по кризисному менеджменту и превенции суицида (исследование)

Проведены исследования сетевого взаимодействия организаций разных типов и сфер деятельности Ирпенской и Покровской общин., представители которых приняли участие в учебной программе по кризисному менеджменту и превенции суицида в рамках проекта «UKR-18/0016 Сотрудничество в сфере здравоохранения с Украиной» Национального университета «Киево-Могилянская академия» совместно с Региональным Центром противодействия насилию, травме и суицида (РСДС Восток) и Университетской клиникой Акерсхус (Ахус) (Норвегия) в 2020-2021 годах.

Смешанный метод сбора данных позволил получить полезные данные для описания существующих социальных связей в общинах и выявить ключевые различия в двух исследуемых общинах., которые могут быть использованы при разработке будущих программ. Общины с отлаженными центрами ПЗПСП (Покровск) продемонстрировали лучшую сплоченность общины, что может играть важную роль во внедрении программ в сфере психического здоровья и первоочередном реагировании на кризисные ситуации. Освітній сектор та практики налагодження співпраці, які використовують освітні організації, можуть бути гарним прикладом для інших секторів, які хочуть посилити свої зв’язки в громаді. Ці організації сприймаються як більш активні та більш зв’язані, ніж інші. Відсутність контактів та базової інформації про основних акторів у громаді є основним бар’єром у розвитку згуртованої громади. Неурядовий сектор має потенціал для посилення зв’язків з організаціями громади, але має подолати певні бар’єри, такі як недовіра до чесності та професіоналізму неурядових організацій, пасивність, брак знань про інші організації та їхню діяльність, брак фінансування та політичного впливу. Це потребує більшої допомоги та розбудови потенціалу, щоб збалансувати існуючий брак ресурсів та політичного впливу порівняно з державним сектором.

За результатами дослідження, участь у навчальних програмах проєкту з превенції суїциду та кризового менеджменту посилила співпрацю у громадах Покровська та Ірпеня. Представники організацій першого реагування мали змогу отримати нові знання з первинного реагування у кризах та налагодити співпрацю між собою. Тренінг сприяв посиленню екстреного реагування на рівні громади та залученню організації з різних секторів до заходів з реагування на надзвичайні ситуації.

Ознайомтеся з повним звітом щодо проведеного дослідження:

партнеры

Записаться на консультацию