Що відбувається в мозку людини в стані депресії?

Мозок складається з нейронів, нервових вузлів і ланцюгів.

Раніше вчені вважали, що він налічує сто мільярдів нейронів, але у 2015 році бразильський нейробіолог Сюзана Херкулано-Хузель провела ретельне оцінювання і виявила, що число ближче до вісімдесяти шести мільярдів.


_____________________________________________________________________________________________________


*Філігранні нейронні ланцюги взаємодіють між собою. Наприклад, є ланцюг ухвалення рішень і ланцюг болю. Є ланцюги сну, пам’яті, задоволення тощо. Вони всі взаємодіють між собою. Депресія — це певна схема активності, яку спричиняє взаємодія між цими ланцюгами.


_____________________________________________________________________________________________________

В кожного буває такий період, коли все здається позбавленим сенсу. Для більшості людей в більшості випадків це швидко минає, але є періоди і незначні нейробіологічні відмінності, коли люди в цьому стані загрузають. Нейробіологи стверджують, що до депресії схильний кожен: все залежить від ситуації, контексту, емоційного стану.

Важливо зрозуміти, що депресія — це не тоді, коли тобі просто сумно. Бо люди з депресією можуть бути і не сумні. Депресія – це дуже стійкий стан: мозок звикає думати і діяти в такий спосіб, від якого людина не виходить з депресії. Змінюються «налаштування» різних нейронних ланцюгів.

________________________________________________________________________________

* У стані депресії в мозку немає жодних серйозних відхилень. Певні налаштування ланцюгів нейронних ланцюгів зумовлюють схильність до сценарію депресії. Це і про те, як мозок сприймає стрес, планування, звички, прийняття рішень і багато інших речей.


________________________________________________________________________________

В цьому всьому є дві новини:

Добра

У таких складних системах, як мозок, маленькі зміни часом можуть мати великі наслідки. Часом зміна налаштувань одного нейронного ланцюга може дати початок змінам у перебігу депресії.

Погана

Достеменно вчені досі не знають, що таке депресія. Навіть попри величезну кількість досліджень. Вони не розуміють депресію настільки детально, як такі розлади головного мозку, як Паркінсона або Альцгеймера.

Зберігайте спокій і змінюйте свої думки на продуктивні.
Маленькі рішення змінюють життя.

* Допис написаний на матеріалі книжки «У пастці депресії. Як подолати тривожність і радіти життю» Алекса Корба («The Upward Spiral: Using Neuroscience to Reverse the Course of Depression, One Small Change at a Time»), а також додаткових джерел.

партнери

Записатися на консультацію