The project "Building the potential of psychosocial support services for vulnerable groups at the community level during crisis and emergency situations in Ukraine" is implemented by the Center for Mental Health of the Kyiv-Mohyla Academy within the framework of the GIZ project "Gender-sensitive approaches to mental health and psychosocial support in Ukraine", funded by the German government.
The purpose of the project
Посилення якісного та кількісного потенціалу професійних і волонтерських надавачів соціальних послуг, здатних надавати послуги психосоціальної підтримки та допомогу населенню у Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській областях на рівні громад; надавання психологічної допомоги у вигляді індивідуальних сесій ветеранам та членам їхніх родин, членам сімей загиблих, зниклих безвісти та тих, хто перебуває в полоні за програмою СЕТА.
Implementation period
грудень 2024 – серпень 2026
1. Співпраця з університетами-партнерами, місцевою владою та організаціями, and will liaise with local authorities and organizations
У межах першого компоненту проєкту Центр психічного здоров’я Києво-Могилянської Академії співпрацюватиме з двома основними університетами-партнерами проєкту в зазначених цільових областях — Криворізьким державним педагогічним університетом та Центральноукраїнським державним університетом імені Володимира Винниченка. Співпраця буде орієнтована на вдосконалення й формування навичок та/або ресурсів, яких бракує, а також на надання рекомендацій для сталого вкорінення відповідних практик у місцевих громадах. Проєкт також передбачає продовження співпраці з двома університетами з Донецької та Луганської областей, з якими Центр вже успішно співпрацював у попередньому проєкті за підтримки Німецької федеральної компанії GIZ. Це Донбаський державний педагогічний університет зі Слов’янська Донецької області, який було евакуйовано до Дніпра, та Луганський національний університет імені Тараса Шевченка зі Старобільська Луганської області, евакуйований до Полтави. in addition, серед важливих задач Центру в новому проєкті є налагодження зв’язків із місцевою владою та місцевими надавачами соціальних послуг.
Завдання
1. Налагодити ефективну співпрацю між НаУКМА та місцевими університетами-партнерами.
2. Оновити сертифікатну програму НаУКМА для працівників ПСП «Психосоціальна підтримка в громадах під час криз і надзвичайних ситуацій».
3. Посилити спроможність професорсько-викладацького складу місцевих університетів-партнерів у впровадженні ПСП компоненту.
4. Місцеві університети-партнери мають розробити нові курси для студентів або оновити існуючі навчальні програми відповідно до поточних потреб ПСП громади.
5. Провести навчання для 160 фахівців (працівники соціальних служб і центрів надання психосоціальних послуг людям, потерпілим від військових подій в Україні) за сертифікатною програмою НаУКМА для подальшого надання ними послуг у своїх громадах.
2. Допомога ветеранам та їхнім родинам, членам сімей загиблих, зниклих безвісти та тих, хто перебуває в полоні
У межах другого компоненту команда проєкту надаватиме допомогу у вигляді індивідуальних сесій ветеранам та членам їхніх родин, членам сімей загиблих, зниклих безвісти та тих, хто перебуває в полоні.
НаУКМА пропонує програму CETA як безкоштовну психологічну допомогу постраждалому від війни населенню України. CETA – це короткострокове втручання, що ґрунтується на доказах і може бути гнучко інтегроване в місцеві програми для задоволення потреб громад у сфері психічного та поведінкового здоров’я. Програма CETA була розроблена дослідниками психічного здоров’я з Університету Джона Хопкінса на основі принципів когнітивно-поведінкової психотерапії. Програма була адаптована для України фахівцями НаУКМА. The CETA program helps veterans, to members of their families and internally displaced persons from 2016 року в Україні.