Mastering children's stress it is a full-fledged path and can be turned into an interesting adventure. But first you need to take care of yourself. After all, you remember, as they say on airplanes: help yourself first, and only then to the child. And not for nothing, because children pick up our mood and our states.
For that, for you to understand, how stress works and what are the methods of combating it, specialists of the psychosocial support program "Safe Space", NGO "Words help" and the Center for Mental Health of the Kyiv-Mohyla Academy developed a series of short, bright animated videos with practical advice within the information campaign "Words help".
The first video tells parents, caregivers and teachers about effective ways to help children cope with stress. Які питання варто ставити дитині щодня? Про що говорити? Ролик запропонує і практичні вправи, як от разом влаштувати бій подушками, з’ясувати, чий крик гучніший, просто згадати про душевні обійми.
Темою другої анімації стала фізіологія стресу у дітей та його вплив на навчання. Тут спеціалісти розкажуть і покажуть, які гормони де створюються, та на що впливають. Стрес може навіть сприяти віковому регресу у дітей, що виливається у смоктання пальців та нетримання сечі. Тому педагогам і батькам варто в першу чергу піклуватись про психічне здоров’я школярів, а вже потім про їхню успішність у навчанні.
Щоб мати можливість якісно допомогти дитині, необхідно спочатку попіклуватись про себе. Тому третє відео команда проєкту наповнила практичними рекомендаціями та вправами з боротьби зі стресом саме для дорослих.
«Через війну психоемоційній стан дітей та підлітків в Україні погіршився. Зросла кількість звернень щодо психологічної підтримки та надання психологічної допомоги. Про це говорять результати дослідження Міністерства освіти і науки України «Освіта України в умовах воєнного стану». Вчителі та батьки щодня стикаються з проявами стресу у дітей. Тому перед ними постає питання як підтримати дитину і зберегти власні ресурси.
За два роки повномасштабної війни до програми психосоціальної підтримки «Безпечний простір» вже приєдналися понад 2000 schools from all over Ukraine, close 8000 вчителів та більше 400 school psychologists. Програма надає вчителям практичні навички та знання як подбати про емоційний стан учнів і власні ресурси, та як розпізнати у дітей ознаки стресу і травми. У межах програми шкільні психологи проводять заняття для учнів з симптомами психосоціального стресу, depression and anxiety. Для цього вони проходять навчання методиці групової корекційної роботи з дітьми», — розповідає Сергій Богданов, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та співавтор програми «Безпечний простір».
"Safe Space" program розроблена психологами Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та успішно впроваджується з 2015 year. Вона побудована як на науково обґрунтованих рекомендаціях, recognized internationally, and on the practical experience of the authors' work with preschoolers, schoolchildren, their parents and teachers, who were in the zone of military conflict.
Більше про програму «Безпечний простір» тут:
https://kmarehab.com/bezpechnyi-prostir/
Інформаційна кампанія «Слова допомагають» проводиться в межах проєкту «Безпечний простір: comprehensive psychosocial support of Ukrainian schools in the conditions of war", який реалізовується ГО «Слова допомагають» та фахівцями Центру психічного здоровʼя Києво-Могилянської академії with support Plan International. The project is financed by the Spanish Agency for International Cooperation and Development (AECID). Відеоролики відображають позицію авторів програми «Безпечний простір» і не обовʼязково відображають позицію Plan International.